Jak dopadl zátěžový test

V minulém blogu jsme Vám slíbili, že se podíváme na opotřebení pračky po zátěžovém testu. Cestovní pračka zvládla prát bez problémů 100 hodin, což je 200 cyklů. Vyprala při tom 200 kg drobného prádla. Jak test probíhal a jak to uvnitř vypadá se dočtete dále ...

Jak vůbec test probíhal? Naše cestovní pračka má automatické programy, prostě se tak nějak sama vrtí a přepíná směr otáčení, jednou za čas začne vibrovat a po půlhodině když program skončí se sama vypne. Jelikož by bylo náročné k pračce každou půlhodinu běhat a znova jí zapínat, byla napojena na automatickou zásuvku, která jí vždy po 45 minutách opětovně zapnula. Za den a noc tedy prala 32x, jistě tušíte, že se nám nechtělo k ní v noci vstávat a dávat jí neustále nové špinavé prádlo. Voda a prádlo bylo tedy měněno 1x denně (kupodivu prádlo přežilo). Každé ráno jsme s nadšením zjistili, že se stále vrtí a přes noc neumřela a po 7mi dnech, jsme konečně dosáhli 200 cyklu. 

Pojďme se tedy podívat, co je vlastně uvnitř a jak moc došlo k opotřebení.

Cestovní pračka test

Po celou dobu testu, byla cestovní pračka utopená pod hladinou, zajímalo nás tedy především, jestli se do ní nedostala voda. Kritické místa jsou v tomto případě, vstup pro kabel, gumové těsnění po obvodu pračky a těsnost hřídele pro vrtuli. Všechna místa perfektně těsní, po obvodu, kde se pračka skládá ze dvou protilehlých kusů je ještě spoj zalepen speciálním gumovým lepidlem. Nebylo tedy vůbec jednoduché se do pračky dostat a při demontáži jsme jí trochu poničili. Těsnost hřídele je řešená několika gumovými O kroužky a celá převodovka je dostatečně promazaná vazelínou. 

převodovka cestovní pračky

Dále nás zajímalo opotřebení převodovky, po rozebrání, jsme zjistili, že ozubená kola jsou plastová, ale evidentně kvalitně provedená, jelikož nejeví žádné známky opotřebení. 

Po tomto testu můžeme s klidem říct, že máme kvalitní produkt, za který se nestydíme a který udělá dobrou službu našim zákazníkům.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.